12.12.22

Сороси (соросята)

Сороси (від англ. Soroi, псевдогрецька множина від англ. Soros, на ім'я Джорджа Сороса) - термін вжитий у статті американського економіста лауреата Нобелівської премії Пола Кругмана. Запропоновано Кругманом для позначення інвесторів на валютних ринках, які провокують валютні кризи з метою наживи та для розваги

У 1996 Пол Кругман писав:

     ... в даний час дійсно існують інвестори, які не тільки переміщують гроші напередодні чергової валютної кризи, але насправді докладають усіх зусиль для початку кризи, роблячи це для розваги та отримання прибутку. Ці нові дійові особи не мають загальноприйнятої назви, я пропоную назву Soroi (Джерело: Krugman, Paul. Making the World Safe for George Soros. // Paul Krugman. The Accidental Theorist, W.W. Norton & Company, 2010. С. 160.)
Запропонований Кругманом термін Soroi став використовуватися деякими іншими вченими.

Читайте також: Соросята

27.11.22

Конфлікт інтересів

Конфлікт інтересів (conflict of interest) - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими/представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, на вчинення чи невчинення дій під час виконання повноважень. Сам собою конфлікт інтересів не є корупцією, проте корупцією може вважатися дія в стані реального конфлікту інтересів.

Див. також: Grand corruption

21.11.22

Синоніми до слова "москаль"

Москаль - москальня, москвин, московіт, московець, москалик, москалюга, моксель, мокселіт, мосх,

росіянин, кацап, кацапня, кацапюга, рашист, ординець,

етнофілізми (етнічні прізвиська): 

лаптьошник, лапотник, лаптєногий, свинособака, зайвохромосомний, йододефіцитний, кислобздій, козломордий, козлобородий, ватник, вата, ванька, колорад, путіноїд, орк, москворотий, щелепоязичний, оленевод, узкій, рузге
  • Рюсся - зневажлива фінська назва москалів.
  • Тибла - зневажлива естонська назва москалів (прийшло від звернення "ти, блядь".
  • Урла - зневажлива латиська назва москалів.

06.11.22

Українофоб

Українофоб — людина, яка відчуває злісну ворожість до українців як народу, до їх культури, мови, або до України, як держави. Його ненависть до українців проявляється у різних формах: у використанні образливих етнонімів, у приниженні українців та української мови, у приписуванні українцям негативних рис, у запереченні українцям права на саме існування як окремого етносу, у проведенні антиукраїнської діяльності, що полягає у вчиненні дій, спрямованих на поневолення українців, їх дискримінацію в економічній, політичній, освітній і культурній областях.

Українофоб — той, хто не сприймає український спосіб життя, українські звичаї, є противником української культури.

Українофоб — противник, ненависник українців і всього українського; протилежне українофіл.

Українофо́б (нім. ukrainephobe, фр. ukrainienphobe, від грец. φόβος — страх) — той хто упереджено, підозріло, неприязно, вороже ставиться до українського народу, українців, України, української мови, культури та історії. 

Українофоб – той хто вороже та нетерпимо ставиться до українців як етнічної групи та має негативну установку (ірраціональний страх, неприязнь чи ненависть) стосовно українців чи України.

Сіноними: україножер, україноненавісник.

Дивись також: Українофобія

18.09.22

Візіонер

Візіонер це стратег із сильними лідерськими якостями, який може передбачати розвиток певних тенденцій та змін на ринку.

Візіонером називають людину, яка має чітке уявлення про те, як має виглядати майбутнє, та може позначити конкретні кроки щодо втілення бачення у життя. 

В українську мову слово "візіонер" прийшло з французької: visionnaire (від латів. visio - «бачення») перекладається як провидець, віщун, мрійник. У сучасному значенні слово має позитивне забарвлення. Але спочатку його використовували в іншому значенні. У XVIII столітті так називали людину, «яка вдається непрактичним фантазіям», тобто фантазера.

06.09.22

Цього, того (ж) тижня і в цей, той (же) тиждень, на цьому, тому (ж) тижні

Замініть конструкцію в цей (той, інший, перший) (же) тиждень, на цьому (тому) тижні  на стилістично кращий варіант: цього (того, іншого, першого) (ж) тижня.

НЕ РЕКОМЕНДОВАНО РЕКОМЕНДОВАНО
У цей тиждень приїхав із відрядження батько. Цього тижня приїхав із відрядження батько.
У другий же тиждень нашої подорожі трапилася весела пригода. Другого ж тижня нашої подорожі трапилася весела пригода.
На цьому тижні у нас конференція. Цього тижня у нас конференція.

04.09.22

Заперечний, від’ємний і негативний

Перевірте вживання прикметника негативний і в разі потреби замініть:

заперечний — який виражає незгоду з чим-небудь;

від’ємний — менший за нуль.

НЕ РЕКОМЕНДОВАНО РЕКОМЕНДОВАНО
негативна відповідь заперечна відповідь
негативне числовід’ємне число

АЛЕ:

Ядро будь-якого елемента несе негативний заряд. Є багато видів негативних емоцій.

28.07.22

Габелла

Габелла — оцінка ситуації як "все дуже погано".
Габелла — так кажуть, коли світ котиться під укіс, все довкола нагадує про пришестя пухнастого полярного звірка, тобто кажучи простими словами — «кінець усьому» ⠀
Габелла — на геймерському сленгу означає остаточний програш, повний провал, ситуація, коли програш невідворотний.
Габелла — вкрай погана ситуація чи несприятливий збіг обставин. 

"Все, габелла! 😱" - що означає "кінець гри". Так говорять не про фактичне закінчення ігрової сесії, а про сприйняття ситуації учасниками, глядачами. Вони не бачать перспектив, передбачають можливий швидкий програш і діляться переживаннями із товаришами. В повсякденному житті люди часто вживають це слово, коли хочуть сказати, що скоро настане погана ситуація.

Синоніми - гаплик, капець, кінець, капут.

Приклади:
Котирування падають, чекаємо Габеллу.
Менти їдуть, швидко йдемо, інакше нам усім габелла.
Учора на роботі у нас була повна габелла.

27.07.22

Реферал

Реферал (від англ. referral — «напрям») — учасник партнерської програми, зареєстрований за рекомендацією іншого учасника. Така схема маркетингу широко поширена в інтернеті й передбачає реєстрацію на сайтах, що надають певні послуги або в соцмережах. У цьому випадку рекомендація супроводжується «реферальним посиланням», що містить інформацію про обліковий запис учасника, який отримає винагороду за залучення новачків. Учасника, що вербує, прийнято за аналогією називати «реферер» (англ. referrer).

Рефералів поділяють на прямих і непрямих. Прямий реферал для видавця — той, хто зареєстрований безпосередньо за посиланням видавця. Непрямий реферал — той, хто зареєструвався за посиланням прямих або непрямих рефералів.

26.07.22

Туторіал

Туторіал  з англ. "tutorial" - навчання, навчальний посібник. Це покрокове (поетапне) пояснення будь-якого процесу, інструкція з виконання чогось. Туторіали бувають: текстові, графічні та відео. Є популярними графічні туторіали для художників, де наочно розписано як і малювати. Існують відео-туторіали, наприклад, туторіали, які вчать геймерів проходити тури у відео-іграх.

Туторіал — інструкція, яка використовує образи (відео або зображення), себто "образна" напоруда.  

Туторіал навчальна стаття, відеокерівництво тощо; навчальний посібник.

Туторіал - на́від, навчалка, покроковик, настанова, ке́рма, викладок, методичка.

Застосування
Усі туторіали покроково проілюстровані, що значно полегшить їх вивчення. У групі поповнюються туторіали з виготовлення різних реквізитів для косплею, а також пошиття і перук.

23.07.22

Фіт (feat.) – що це таке? Визначення, значення, переклад

Фіт (feat.) це скорочений варіант написання слова Featuring у назвах виконавців пісень чи музичних композицій. Це слово в даному випадку означає «за участю» або «спільно з...» і далі йде ім'я того другого «запрошеного» виконавця, за участю якого записано пісню.

Причому така участь має братися протягом створення всієї композиції, пісні, концерту чи навіть повного альбому. Подібний тандем у шоу-бізнесі ще називається гостьовою участю чи фічерингом.

І тоді на альбомах, дисках чи кліпах вказується, наприклад «Jordin Sparks feat. Chris Brown», «ATB feat. Heather Nova» і т.д.

Якщо список запрошених співаків та музикантів зростає, то учасників або через кому перераховують, або такий перелік доповнюється словом «feat», після чого через кому вказуються імена або назви помічників. Наприклад, «Taito Tikaro feat. J. Louis, Ferran, Rebeka Brown».

Іноді кома замінюється словом "with", що означає в англійському "разом із", "спільно". І тоді назва спілки виконавців звучатиме, наприклад, «Markus Schulz feat. Departure with Gabriel & Dresden».

Важливо пам'ятати при використанні feat, що воно ніколи не замінюється значком амперсанд - &.

21.07.22

Дропнути, дроп і дропнутися

Дропнути – це означає кинути. Сленгове слово походить від англійського дієслова drop – кидати, викидати.

  •     Вася дропнув Машу після другого побачення.
  •     Дропнув крутий лут. [Після смерті у комп'ютерній грі персонаж залишив цінні речі]
  •     Хлопці, когось ще дропає ​​з сервера чи тільки у мене проблема?

Дроп – відповідна дія або предмет, який викинули. Наприклад, зброю, залишену іншим учасником у комп'ютерній грі.

  •  Підбери дроп!

Агритися

Агритися - те ж саме, що злитися, сердитися, гніватися, бути агресивним, піддаватися на будь-чиї провокації. Тут все зрозуміло: «агритися» походить від англійського aggress (агресія). Слово відмінюється за звичайними правилами: я агрю, ти агриш, він агрить, ми агримо. 

До жаргону підлітків термін перекочував з мови геймерів, які використовують його в контексті «провокувати ворога на напад» або «починати агресивні дії». Так ігромани позначають, що противник напав на їхнього персонажа. Агрити ворожих монстрів найчастіше потрібно, щоб викликати на себе вогонь, дозволивши таким чином товаришам по грі відновити свої запаси зброї. 

Приклади використання: * «Досить мене агрити!» * «Може ти вже перестанеш агритися?» * «Своєю поведінкою ти змушуєш мене агритися!» * «Я говорю правду, вона тебе зачіпає, тому ти агришся». * «Весело спостерігати, як ти загрився на недошкульний жарт». * «Не агрись, це звичайний тролінг». * «Давай поагримо його, мене це тішить».

Байтити

У слова «байтити» кілька смислів і походжень. 

У музиці та мистецтві 

У середовищі шанувальників графіті (малюнків на стінах) і репі цей жаргон означає копіювання чийогось стилю, наслідування комусь, запозичення чужих рішень, злодійство оригінальної творчої ідеї. Це може бути не тільки стиль, а й просто фраза, слово, текст, рима, голос, мотив мелодії або зображення. 

Іноді репери байтять (крадуть) музику в закордонних колег, а початківці художники змальовують чужі малюнки або копіюють окремі елементи. Такий плагіат називається байтингом, і, як правило, подібні витівки не залишаються потай надовго. 

Походить від англійського дієслова to bite – кусати, відкушувати.

Войсити

Войсити – записувати голосові повідомлення. Походить від англійського voice («голос»), яке читається як «войс». Щоб не говорити співрозмовникові довгу фразу «незручно написати текст, відправлю аудіоповідомлення» або менш ємне словосполучення «записати голосовуху», придумали ось таке коротке слівце для практичної функції. Стосується будь-яких аудіо повідомлень у соцмережах і месенджерах. Останнім часом це поняття стало використовуватися повсюдно, і почути його можна не тільки з вуст школяра, але і від колег. Тому якщо хтось із ваших знайомих войсить, не хвилюйтеся: людина просто спілкується в соціальних мережах за допомогою голосових повідомлень. 

Приклади використання * Не войс, пиши. * Ти можеш перестати войсити? Мене це дратує! * Зручно, якщо я буду войсити? Немає часу набирати текст. * Мамо, досить мені войсити, я на уроці – тільки читати можу. * Начальник мені постійно «войсить», ну чому не можна просто написати!

Войсити – це записувати голосові повідомлення. Походить від англійського voice («голос»), яке читається як «войс». Щоб не говорити співрозмовникові довгу фразу «незручно написати текст, відправлю аудіоповідомлення» або менш ємне словосполучення «записати голосовуху», придумали ось таке коротке слівце для практичної функції. Стосується будь-яких аудіо повідомлень у соцмережах і месенджерах. Останнім часом це поняття стало використовуватися повсюдно, і почути його можна не тільки з вуст школяра, але і від колег. Тому якщо хтось із ваших знайомих войсить, не хвилюйтеся: людина просто спілкується в соціальних мережах за допомогою голосових повідомлень. Приклади використання *** Не войс, пиши. *** Ти можеш перестати войсити? Мене це дратує! *** Зручно, якщо я буду войсити? Немає часу набирати текст. *** Мамо, досить мені войсити, я на уроці – тільки читати можу. *** Начальник мені постійно «войсить», ну чому не можна просто написати!

При копіюванні матеріалів, посилання на сайт обов'язкове. Всі права захищені. © https://bhub.com.ua/uk/slovnyk-molodizhnogo-slengu-shho-take-vojsyty/

ВАЙБ

Вайб жарг - (від англійського слова vibe - "вібрація") емоційний стан, внутрішнє збудження, порив або піднесення, атмосфера, енергетика, що виникає навколо чогось, при спілкуванні з будь-ким, під час контакту з чим-небудь; при перебуванні в певному середовищі; загальний настрій, що створюється яким-небудь місцем.

Вайб може бути практично будь-яким: одеським чи сільським, літнім чи осіннім, буває вайб 1980-х, сумний вайб, потужний вайб та будь-який інший. Нерідко слово «вайб» використовують у розмовах про музику: зазвичай мають на думці, що така музика заводить слухача, «качає».

Коли я вибираю, що грати, я дивлюся, що за клуб, хто промоутер і який взагалі вайб у вечірки. У вечірки був особливий вайб. В̶айбити разом.

Прикметник – вайбовий: Це був вайбовий хаус з елементами халфстепу.

Вайб – слово не нове, ще з лексикону міленіалів. Втім, користуються ним і юні зумери, тож його можна як і раніше відносити до молодіжного сленгу. 

20.07.22

РУХАНКА

РУХАНКА, -и, ж. галиц. Комплекс фізичних вправ, які виконують, зазвичай, вранці; гімнастика (рекреаційна).

Руханка, також зарядка — комплекс фізичних вправ, які виконують, як правило, вранці, з метою розминки м'язів і суглобів. Є обов'язковою процедурою в армії і спортивних таборах. Зазвичай, її виконують на повітрі, в спортзалі або удома. 

Руханка робить тіло гарним, а дух відважним. Киян та гостей міста запрошують на наймасштабнішу руханку. Руханка просто неба: сумчани зібралися на спортивний захід до Дня Європи. Проєкт “Дружня школа” зібрав поради, як прищепити дітям любов до ранкової руханки.

МАНСАРДА

Манса́рда (від фр. mansarde) и, ж. Житлове приміщення на горищі з похилою стелею або стіною. 

Манса́рда — поверх у горішньому просторі, фасад якого повністю або частково утворений поверхнею (поверхнями) похилого або ламаного даху. Назву отримала на честь архітектора Франсуа Мансара (фр. François Mansart), який у 1630 році вперше використав підпокрівельний горищний простір для житлових та господарських цілей.

Манса́рда, мансардний поверх — експлуатований горищний простір (як житлове, так і нежитлове приміщення), що утворюється на останньому поверсі будинку (або його частини) з похилим дахом.

14.06.22

П'ята колона

"Увага! П'ята колона чатує!» (плакат республіканців, Іспанія)

П'ята колона – це неформальна організація всередині країни, яка зазвичай фінансується з-за кордону, а діяльність її спрямована на руйнування країни, але замаскована під народний рух чи політичну партію. Так би мовити, політичні диверсанти. 

П'ята колона – фігуральне окреслення таємних прихильників ворога, які провадять диверсійну чи шпигунську діяльність або ж готові до цього; поняття вжите вперше 1936 під час громадянської війни в Іспанії, коли 4 колони армії ген. Ф. Франко атакували Мадрид, а п. к. (його прихильники в місті) мала вчинити диверсію зсередини.

П'ята колона (ісп. quinta columna) — узагальнювальна назва групи осіб, які ведуть відкриту або приховану підривну діяльність усередині іншої групи осіб чи країни у спосіб, вигідний зовнішньому ворогу.

П'ята колона - політичний термін, під яким мається на увазі громадян, які діють в інтересах третіх держав, проти влади своєї країни.

П'ята колона - так називають прихованих прихильників ворога, "чужих серед своїх" шкідників, що затесалися поміж власного народу, які або вже провадять підривну чи шпигунську діяльність, або ж готові по команді за це взятися. "П'ята колона" - це внутрішній ворог, який чинить шкоду країні, в якій живе, – сіє паніку, розповсюджує чутки та дезінформацію, просуває ворожі наративи, шпигує, здійснює диверсії та саботаж.

08.06.22

Деінде чи де інде - як правильно?

Правильно

Деінде – правильний варіант написання складного прислівника. Має значення «в іншому місці» або «де-небудь». За українським правописом частка «де» з іншими частинами мови пишеться разом .
Деталь ми змогли знайти тільки в цьому магазині, деінде нам це не вдалось.
Шукай собі роботу деінде.
Довелося вовку шукати їжу деінде.

Неправильно

Де інде, де-інде.

25.05.22

Измаильцы (рос), ізмаїльці (укр).


Измаильцы - (укр. ізмаїльці, ізмаїлець, ізмаїлка) жители города Измаил (Одесская обл. Украина)

Правописание
изма'ильцы, -ев, ед. ч. -лец, -льца, твор. п. -льцем
 
Русский орфографический словарь. / Российская академия наук. Ин-т рус. яз. им. В. В. Виноградова. — М.: "Азбуковник". . 1999.

Газлайтинг

Газлайтинг (англ. gaslighting) — форма психологічної маніпуляції, метою якої є змусити жертву сумніватися в адекватності свого сприйняття навколишньої дійсності, ставлячи під сумнів власну пам'ять та розсудливість.

Поняття «газлайтинг» походить від назви п'єси «Газове світло» 1938 року та її екранізацій, де змодельована стійка психологічна маніпуляція, що застосовується головним героєм стосовно своєї жертви. Сюжет: чоловік постійно ховає від своєї дружини речі та переставляє їх з метою створення відчуття втрати пам'яті та розуму. За фільмом усе це він робив заради спадщини.

Газлайтинг - це найнебезпечніша і деструктивніша форма маніпуляції. Газлайтерів стає дедалі більше — така тенденція пов'язана зі зростанням соціальних мереж та незадоволеності життям, бажанням домінувати, впливати та встановлювати свою владу над оточуючими. Маніпулятор змушує свою жертву перебувати у тривозі та бути невпевненою у собі, постійно сумніватися у своїх рішеннях, своїй адекватності.

23.05.22

Дискурс

Дискурс (фр. discourse — розмова; лат. discursus — розмірковування ) — тип комунікативної діяльності, інтерактивне явище, тривалий у часі процес, утілений у певній (іноді значній) кількості повідомлень; мовленнєвий потік, що має різні форми вияву (усну, писемну, друковану, паралінгвальну тощо), відбувається у межах одного чи кількох каналів комунікації, регулюється стратегіями і тактиками учасників спілкування і являє собою складний синтез когнітивних, мовних і позамовних (соціальних, психічних, психологічних тощо) чинників, які визначаються конкретним колом «форм життя», залежних від тематики спілкування. Д. має своїм результатом формування різноманітних текстів і мовленнєвих жанрів.

15.05.22

Гештальт

Німецьке слово Gestalt означає форму, фігуру, цілісний образ. У психології гештальт - це структура, яка сприймається як єдине ціле, а не як сукупність окремих елементів. Класичний приклад: мелодія – це не набір окремих звуків, а єдине ціле – гештальт. Тому ми можемо впізнати знайому мелодію, навіть якщо вона зіграна на різних інструментах.

Гештальт - це своєрідний феномен незавершеної дії. Все життя людини складається з гештальтів, які можуть бути тривалими або короткими, маленькими або великими. Це поняття включає в себе не тільки взаємини з людьми в особистій, ділової або сімейної області, а й людські бажання, потреби, наміри і навіть імпульси. Кожен гештальт має свій початок і закінчення. Коли людина задоволена тим, як закінчилося будь-яка з його історій взаємодії з навколишнім світом і людьми, тоді гештальт закривається. На жаль, протиріччя, неможливість завершити розпочате з вини інших людей, не дають гештальту завершитися. Таким чином, людина постійно повертається в минуле. 

Гештaльтпсихологія — загальнопсихологічний напрямок, пов'язаний зі спробами пояснення насамперед сприйняття, мислення та особистості. Як основний пояснювальний принцип гештальтпсихологія висуває принцип цілісності.

09.05.22

КОУЧ

КОУЧ (англ. сoach — персональний тренер) — професіонал, який, по-перше, вміє бачити і цінити в людині позитивний потенціал і, по-друге, володіє спеціальними знаннями і навичками, що дозволяють йому допомогти людині самій побачити і розвинути цей потенціал за дуже короткий термін.

Як правило, К. - це професійний психолог, який допомагає знайти людям їх приховані резерви. А відшукавши їх, веде до поставленої мети. Адже завдання коуча – не нав’язувати свої ідеї і не пропонувати власний варіант виходу з ситуації, що склалася, а створити психологічні умови для того щоб людина змогла зробити це самостійно. Коуч по суті своїй скоріше не наставник, а уважний співрозмовник. Адже він не навчає і порад ніяких не дає.

Коучинг (від англ. coaching — тренерство), вишкіл — метод здійснення консалтингу й тренінгу, в якому спеціальна людина, «коуч», допомагає іншим людям досягнути певної цілі в професії чи в особистому житті. На відміну від наставництва, коучинг зосереджується на досягненні конкретної цілі способом, який людині належить зрозуміти самотужки. Завдання коуча полягає передусім у допомозі з відшукування цього способу. Джерела коучингу лежать у спортивному тренерстві, позитивній, когнітивній та організаційній психології, в уявленні про усвідомлене життя й можливостях постійного й цілеспрямованого розвитку людини.

02.05.22

ВСТАВНІ СЛОВА, СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ, РЕЧЕННЯ

ВСТАВНІ СЛОВА, СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ, РЕЧЕННЯ
засіб стилістичного синтаксису. Слова, словосполучення і речення, які вводяться в інше речення, але синтаксично з ним не пов’язані, інтонаційно відокремлюються від нього і вносять додаткові повідомлення, уточнення чи пояснення до змісту основного речення.

ВЧЕННЯ ПРО ТРИ СТИЛІ

ВЧЕННЯ ПРО ТРИ СТИЛІ
гармонійна стилістична система, яку започаткували Цицерон, Квінтіліан та ін., в Україні — Феофан Прокопович: стиль простий (низький) ощадливий, ясний, скромний, позбавлений тропів, потребує слів невишуканих, комунікативних, поширений у буденному житті; стиль високий (піднесений) багатий, насичений тропами і фігурами, стандартно відпрацьований, призначений для святкових промов і високого чину; стиль середній (поміркований) позбавлений крайностей низького і високого. Ритори вважали його ідеалом доброї мови, мірою такту.

АНТИТЕЗА

АНТИТЕЗА
(від гр. antithesis — протиставлення) стилістична фігура, що характеризується симетричною будовою і різким протиставленням понять, образів, думок: Рання пташка росу п‘є, а пізня — сльозу ллє.

Антитеза, антитезис (від грец. ἀντίθεσις «протиставлення») — риторичне протиставлення, стилістична фігура контрасту в художній чи ораторській мові, що полягає в різкому протиставленні понять, положень, образів, станів, пов'язаних між собою загальною конструкцією або внутрішнім змістом.

САЄНТИСТИ

САЄНТИСТИ - члени релігійної організації, заснованої 1879 у США М. Едді-Бейкер під назвою Church of Chrіst Scіentіst (Церква християнського вчення); їхня доктрина поєднує гностичну інтерпретацію Біблії з методом душевної терапії.

28.04.22

Саяним

Саяним — международная сеть добровольных помощников разведки Израиля.

Саяни́м (от ивр. סייענים, англ. sayanim, на иврите - «помощники», ассистенты, (ед. sayan, мн. sayanim) в единственном числе - саян) - секретная международная сеть добровольных агентов Израиля, известная также под названием «спящие агенты» (sleeper agent). 

В широком смысле, sayanim - это евреи, к которым можно обратиться с просьбой помочь другому еврею. Саянами могут быть только чистокровные евреи, сохраняющие видимую лояльность к своей стране, однако симпатизирующие государству Израиль и из чувства еврейского патриотизма по отношению к Израилю готовые помогать разведке этого государства. Политологи называют это «двойной лояльностью», а контрразведчики называют саянов лицами “с двойным дном” или с “раздвоенной либеральностью”.

29.03.22

Експірієнс

Значення: досвід, наприклад, життєвий, все, через що ти проходиш – це твій експірієнс.

Приклад тексту: навіть якщо нічого не вийде, це буде корисний експірієнс.

Походження: від англ. expirience.

01.03.22

Розв’язати проблему і вирішити проблему

Конструкцію вирішити проблему, аби урізноманітнити мовлення, рекомендовано замінити: розв’язати проблему, розв’язання проблеми.

НЕ РЕКОМЕНДОВАНОРЕКОМЕНДОВАНО
У НБУ хочуть кардинально вирішити проблему з неповерненням кредитів.У НБУ хочуть кардинально розв’язати проблему з неповерненням кредиті

25.02.22

Гибрис-синдром

Гибрис-синдром (hubris syndrome) — описание типичных личностных деформаций, возникающих при длительном удержании власти.

Гибрис-синдром — профессиональная деформация политических лидеров.

Гибрис-синдром — социально-психологическая деформация наделённых властью людей.

В книге «История болезни. Недуги государственных деятелей последнего столетия» Дэвид Оуэн анализирует связь между психическим состоянием мировых лидеров и проводимой ими политикой. Он уверен, что обладание властью порой вызывает профессиональную деформацию личности — гибрис-синдром (Hubris syndrome), слепую, враждебную здравому смыслу самонадеянность.

Слово «гибрис» не является медицинским термином. В самом простом своем значении оно использовалось в Древней Греции применительно к действиям человека, наделенного властью, упивающегося ею и взирающего на всех с оскорбительным высокомерием... Аристотель в «Риторике» обращается к тому аспекту влечения, которое Платон обозначает как гибрис, и утверждает, что удовольствие, доставляемое осуществлением гибриса, состоит в показном проявлении человеком своего превосходства.

23.01.22

CRM термины — расшифровка и описание

CRM — от англ. Customer relationship management,  — управление взаимоотношениями с клиентами, парадигма и философия управления клиентами. Стратегия управления многогранна и затрагивает все части компании, от производства до продаж и маркетинга. Парадигма CRM всегда нацелена на дружбу с клиентом, рост лояльности и заинтересованности клиентов в покупке именно в этой компании. 
Проще говоря, CRM как концепция — это все способы и методы привлечь и удержать клиента, чтобы он принёс как можно больше дохода в обмен на качественное обслуживание. В компании может быть CRM, но не быть CRM-системы (правда, тогда это чаще всего очень хромой CRM).


CRM-система — прикладное программное обеспечение для организаций, предназначенное для автоматизации стратегий взаимодействия с заказчиками (клиентами), в частности, для повышения уровня продаж, оптимизации маркетинга и улучшения обслуживания клиентов путем сохранения информации о клиентах и истории взаимоотношений с ними, установления и улучшения бизнес-процессов и последующего анализа результатов.

Проще говоря, CRM-система это большая и умная программа, которая позволяет минимизировать рутину, сохранить клиентскую базу, помнить всё о клиентах и учитывать весь путь клиента в компании, помогая формировать документы, договора, счета, звонить, вести переписку, принимать формы с сайта и проч. CRM-система сегодня — это первая точка интенсивного развития бизнеса (без неё развитие тоже возможно, но оно линейное, экстенсивное). 

Популярні статті