21.07.22

Байтити

У слова «байтити» кілька смислів і походжень. 

У музиці та мистецтві 

У середовищі шанувальників графіті (малюнків на стінах) і репі цей жаргон означає копіювання чийогось стилю, наслідування комусь, запозичення чужих рішень, злодійство оригінальної творчої ідеї. Це може бути не тільки стиль, а й просто фраза, слово, текст, рима, голос, мотив мелодії або зображення. 

Іноді репери байтять (крадуть) музику в закордонних колег, а початківці художники змальовують чужі малюнки або копіюють окремі елементи. Такий плагіат називається байтингом, і, як правило, подібні витівки не залишаються потай надовго. 

Походить від англійського дієслова to bite – кусати, відкушувати.

У комп’ютерних іграх і листуванні 

Провокувати когось, ловити на живця, підставлятися, щоб викликати атаку супротивника або заманити його в пастку з метою вбити (в командній грі). У широкому сенсі байт людини означає провокувати його в розмові або листуванні на будь-які дії. 

Походить від англійського слова bait – наживка, приманка. Взагалі-то, його правильно вимовляти як бейт. Але у молодіжного сленгу свої закони, тому прижилося «неправильне» байтити. 

Словом, коли співрозмовник буде вам грубіянити, охолодіть його вагомим: «Годі мене байтити». До речі, людина, яка байтить іншу, тобто є плагіатором або провокатором, – це байтер

Приклади використання * У кого байтять молоді репери? * Тої сбайтили мій шматок (тобто новачки скопіювали мій вуличний малюнок). * Не варто байтити людей на спойлери. * * Хлопці, давайте миритися, годі вже її байтити! * Отже, дивись, щас я його буду байтити, а ти стріляй. * Потрібно його забайтити і застрелити (мовою геймерів).

Популярні статті