29.06.20

Хабад

1. ХаБаД (івр. חב"ד‎), також відомий як Хабадський хасидизм (івр. חסידות חב"ד‎), Хабад-Любавич, Любавичівський (Любавицький) хасидизм — релігійний рух в хасидизмі, течії ортодоксального юдаїзму. На сьогоднішній день Хабад є одним із найбільш відомих хасидських рухів у світі. Організаційно Хабад є найбільшою єврейською релігійною організацією у світі. Послідовників руху також називають хабадниками.

2. Хабад, Хабад-Любавич (від «хохма, біна, даат» — мудрість, розум, знання — назви трьох верхніх сфіріт у КАББАЛІ) – ультраортодоксальний іудейський релігійний рух тоталітарного типу, різновид хасидизму, який також називається любавичським хасидизмом. Різко вирізняється серед інших хасидських рухів своїм особливим стилем. 

3. Хабад – іудео-нацистська ультраортодоксальна секта, відома також як рух Хабад-Любавич. Секта виникла у XVIII столітті на стику кордонів Росії, України та Білорусії – у містечку Любавичі (тоді територія України, а нині Смоленська область Росії). Поява Хабада, за твердженням ідеологів секти, була відповіддю на гоніння з боку Богдана Хмельницького, які нібито супроводжувалися масовою загибеллю євреїв. Хабад-Любавіч – єдиний рух в юдаїзмі з обов'язковим вождем на чолі – Любавичським Ребе. Протягом 200 років, чи семи поколінь, це звання передавалося у спадок. З моменту свого виникнення секта шикувалася за клановим принципом. Входження в клан надзвичайно обмежене, а члени клана відрізняються агресивним фанатизмом.

Антихрист

Пророцтво про прихід Антихриста. Апокаліптичний рукопис XV сторіччя

Антихрист (проти Христа, грец. άντίχριστος «протихристос») - у християнській міфології противник Христа і Бога, який (відповідно до Апокаліпсиса) нібито повинен з'явитися перед кінцем світу, незадовго до другого пришестя Христа, для боротьби з християнською церквою. Вперше слово вжито в I Посланні Іоанна.

Антихрист - противник або ворог Христа, котрий обманно видає себе за нього (прийменник «анти» в поєднанні з іншими словами звичайно має сенс «проти», але іноді і «замість»). Таким чином це людина під владою диявола, яка бажатиме замінити собою Христа.

28.06.20

Фрик

Фрик (англ. Freak - виродок, потвора, також фанатик, людина, схиблена на чомусь). Від початку слово «фрик» стосувалося фізично неповноцінних людей, які мають рідкісні екзотичні захворювання або відрізняються незвичайним зовнішнім виглядом, тобто до виродків. Часто їх показували в бродячих цирках як учасників «шоу виродків» (англ. Freak show): бородата жінка, татуйований людина, карлики і т. п.

26.06.20

Глобализация

Глобализация – всемирная экономическая, культурная и политическая интеграция на многонациональной основе, приводящая к созданию целостной глобальной системы. Это обусловливает развитие таких экономических, культурных и политических процессов, которые вследствие их независимости от политики государств и межнациональных сообществ невозможно объяснить с помощью традиционной логики развития отдельных стран. Глобализация производства, например, происходит при интеграции заводов, принадлежащих многонациональным компаниям в различных странах, когда продукция собирается из деталей, изготовляемых по всему миру. Глобализация производства способствует глобализации продукции, поскольку для потребителей привычнее покупать всемирно признанную продукцию, а не ту, что предназначена для национального рынка.

Даосизм

Даосизм - одна з трьох найбільш поширених в Китаї релігій (поряд з конфуціанством і буддизмом). Обряди Д. засновані на анімістичних віруваннях і вірі в магію.

Гайдамаки

Гайдамаки (від тур. hajdamak — бродник, кочівник) — самоназва народних повстанців на Правобережній Україні, що до кінця XVIII століття знаходилася під владою Речі Посполитої.
Гайдамацький рух — це національно-визвольний і суспільно-політичний рух проти народного поневолення на Правобережній Україні наприкінці XVIII — на початку XIX ст., який поширився на Київщині, Брацлавщині і Волині.
Гайдамацькі загони складалися із селян, козаків, наймитів, міщан-ремісників і навіть збіднілих шляхтичів.

07.06.20

Синдром Буратино

Синдром Буратино выражается в завышенных ожиданиях от очевидной глупости и отсутствия здравого смысла. Буратино сидит в каждом человеке в той или иной пропорции. Пробудить в человеке Буратино достаточно легко, если внушить ему, что он самый умный и талантливый. Падкий на лесть, он легко внушаем и готов подчиняться.

Помните, что произошло с золотыми монетами после того, как наивный Буратино закопал их на поле Чудес?

Эффект конфетной фабрики

«Эффект конфетной фабрики» - на конфетных фабриках сотрудникам разрешено есть конфеты, сколько угодно. Через некоторое время возникает стойкая толерантность к сладостям, и люди больше не получают от них удовольствия.

Иногда его называют «эффектом кондитерской», когда любой сотрудник кондитерского производства очень быстро перестает любить пирожные, торты и все сладкое, наевшись до предела — возникает пресыщение.

Форсед мем

Форсед мем (forced meme) - коли хочуть зробити слово або словосполучення популярним, і тому постійно повторюють його в соцмережах, засобах масової інформації, надійно вбиваючи в голови громадян.

Форсед-мем (от англ. forced meme) — разновидность интернет-мема, целенаправленно раскручивающегося группой лиц по предварительному сговору, либо одним лицом.

Популярні статті