-
- Измаильцы - (укр. ізмаїльці, ізмаїлець, ізмаїлка) жители города Измаил (Одесская обл. Украина)
- Правописание
- изма'ильцы, -ев, ед. ч. -лец, -льца, твор. п. -льцемРусский орфографический словарь. / Российская академия наук. Ин-т рус. яз. им. В. В. Виноградова. — М.: "Азбуковник". В. В. Лопатин (ответственный редактор), Б. З. Букчина, Н. А. Еськова и др.. 1999.
25.05.22
Измаильцы (рос), ізмаїльці (укр).
Газлайтинг
Газлайтинг (англ. gaslighting) — форма психологічної маніпуляції, метою якої є змусити жертву сумніватися в адекватності свого сприйняття навколишньої дійсності, ставлячи під сумнів власну пам'ять та розсудливість.
Газлайтинг - це найнебезпечніша і деструктивніша форма маніпуляції. Газлайтерів стає дедалі більше — така тенденція пов'язана зі зростанням соціальних мереж та незадоволеності життям, бажанням домінувати, впливати та встановлювати свою владу над оточуючими. Маніпулятор змушує свою жертву перебувати у тривозі та бути невпевненою у собі, постійно сумніватися у своїх рішеннях, своїй адекватності.
23.05.22
Дискурс
Дискурс (фр. discourse — розмова; лат. discursus — розмірковування ) — тип комунікативної діяльності, інтерактивне явище, тривалий у часі процес, утілений у певній (іноді значній) кількості повідомлень; мовленнєвий потік, що має різні форми вияву (усну, писемну, друковану, паралінгвальну тощо), відбувається у межах одного чи кількох каналів комунікації, регулюється стратегіями і тактиками учасників спілкування і являє собою складний синтез когнітивних, мовних і позамовних (соціальних, психічних, психологічних тощо) чинників, які визначаються конкретним колом «форм життя», залежних від тематики спілкування. Д. має своїм результатом формування різноманітних текстів і мовленнєвих жанрів.
15.05.22
Гештальт
09.05.22
КОУЧ
КОУЧ (англ. сoach — персональний тренер) — професіонал, який, по-перше, вміє бачити і цінити в людині позитивний потенціал і, по-друге, володіє спеціальними знаннями і навичками, що дозволяють йому допомогти людині самій побачити і розвинути цей потенціал за дуже короткий термін.
Як правило, К. - це професійний психолог, який допомагає знайти людям їх приховані резерви. А відшукавши їх, веде до поставленої мети. Адже завдання коуча – не нав’язувати свої ідеї і не пропонувати власний варіант виходу з ситуації, що склалася, а створити психологічні умови для того щоб людина змогла зробити це самостійно. Коуч по суті своїй скоріше не наставник, а уважний співрозмовник. Адже він не навчає і порад ніяких не дає.Коучинг (від англ. coaching — тренерство), вишкіл — метод здійснення консалтингу й тренінгу, в якому спеціальна людина, «коуч», допомагає іншим людям досягнути певної цілі в професії чи в особистому житті. На відміну від наставництва, коучинг зосереджується на досягненні конкретної цілі способом, який людині належить зрозуміти самотужки. Завдання коуча полягає передусім у допомозі з відшукування цього способу. Джерела коучингу лежать у спортивному тренерстві, позитивній, когнітивній та організаційній психології, в уявленні про усвідомлене життя й можливостях постійного й цілеспрямованого розвитку людини.
02.05.22
ВСТАВНІ СЛОВА, СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ, РЕЧЕННЯ
засіб стилістичного синтаксису. Слова, словосполучення і речення, які вводяться в інше речення, але синтаксично з ним не пов’язані, інтонаційно відокремлюються від нього і вносять додаткові повідомлення, уточнення чи пояснення до змісту основного речення.
ВЧЕННЯ ПРО ТРИ СТИЛІ
гармонійна стилістична система, яку започаткували Цицерон, Квінтіліан та ін., в Україні — Феофан Прокопович: стиль простий (низький) ощадливий, ясний, скромний, позбавлений тропів, потребує слів невишуканих, комунікативних, поширений у буденному житті; стиль високий (піднесений) багатий, насичений тропами і фігурами, стандартно відпрацьований, призначений для святкових промов і високого чину; стиль середній (поміркований) позбавлений крайностей низького і високого. Ритори вважали його ідеалом доброї мови, мірою такту.
АНТИТЕЗА
АНТИТЕЗА
(від гр. antithesis — протиставлення) стилістична фігура, що характеризується симетричною будовою і різким протиставленням понять, образів, думок: Рання пташка росу п‘є, а пізня — сльозу ллє.
Антитеза, антитезис (від грец. ἀντίθεσις «протиставлення») — риторичне протиставлення, стилістична фігура контрасту в художній чи ораторській мові, що полягає в різкому протиставленні понять, положень, образів, станів, пов'язаних між собою загальною конструкцією або внутрішнім змістом.
Популярні статті
-
Русские свиньи — пренебрежительное прозвище русских, которое предполагает их некультурное поведение и нечистоплотность, в том числе мора...
-
Барыга Mr. Petro Incognito Вальцман (намек на еврейское происхождение П. Порошенко) Верховный главноторгующий Главкондитер К...
-
Владимир Бенин Вова Оманский (Принц Оманский) Бубочка Гидрант Голобородько Гундосый Зеля Зельц