02.07.25

Український націоналізм

Украї́нський націоналі́зм — політична ідеологія, а також громадсько-політичний рух, що ставить на меті створення і розвиток української національної держави та/або захист національної самобутності. Націоналізм вимагає в першу чергу національної самосвідомості, усвідомлення національної спільності групи людей.

Джерела українського націоналізму вбачають передусім у поезії Тараса Шевченка, де український націоналізм виступає як поєднання цінності особи та нації, самобутньої культури та державної незалежності.

Термін «націоналізм» був запропонований Йоганном Готфрідом Гердером (nationalismus) наприкінці 1770-х років. Його розвиток тісно пов'язаний із розпадом станового поділу суспільства, який існував в історичну епоху між раннім Феодалізмом та Індустріалізацією.

01.07.25

Ревізіонізм Голокосту

Ревізіонізм Голокосту — напрямок в історичній науці, прихильники якого науково спростовують і заперечують історію масового знищення євреїв нацистами в роки Другої світової війни. Дослідницька діяльність ревізіоністів Голокосту спрямована на приведення історії Другої світової війни у ​​відповідність до реальних фактів. У світлі нових або недооцінених фактів ревізіоністи піддають критичному вивченню та перегляду офіційну історію т. зв. "голокосту". На основі суворо наукових досліджень ревізіонізм голокосту дійшов висновку, що офіційна версія Другої світової війни є лише продовженням військової пропаганди і важливою складовою сіоністської ідеології, що виправдовує створення держави Ізраїль та єврейську політику по всьому світу (особливо, на території Палестини).

Нацист

«Нацист» (наці) - це політичне лайливе слово, придумане у двадцяті роки ХХ століття єврейським журналістом і членом СДПН Конрадом Хайденом, щоб очорнити НСДАП і націонал-соціалізм. Ця назва була імітацією прізвиська «соці», яка використовувалася тоді для позначення марксистських соціал-демократів. Потім це слово зробили популярним за кордоном різні євреї та інші підривні елементи – включаючи самого Хайдена, який втік із країни після того, як НСДАП була обрана в уряд. Самі націонал-соціалісти розглядали цей вираз як негативний, і він використовувався майже виключно марксистськими агітаторами. Відповідно до цього слова «нацистська Німеччина» та «нацистський режим» також були введені в обіг після 1933 року єврейськими емігрантами з Німеччини, зокрема в англомовних країнах. Звідти вони проникли в інші мови.

Розпад Росії

Ро́зпад Росі́ї — фактичні процеси (Смутні часи, Розпад Російської імперії, Розпад СРСР), гіпотетичні сценарії і прогнози щодо розпаду Російської Федерації на незалежні держави.

Російська Федерація не моноетнічна і не моноконфесійна держава. Це конгломерат різних народів, етносів з різними конфесійними параметрами. Термін "федерація" в назві цієї країни не відповідає реальному стану речей. Тому можна довго, але не весь час утримувати весь цей конгломерат у монолітному стані,

Росія, як колоніальна імперія, постійно відчуває дезінтеграційні процеси і процес розпаду проходить певні стадії. До них російські дослідники відносять події періодів Смутного часу(1604-1613), розпад Російської імперії (1917-1922), розпаду СРСР (1988 – 1991). Вчені з інших країн, що вивчають процеси розвитку та розпаду Росії, зазначають, що занепад Росії розпочався ще до смутних часів, а мілітаризм, внутрішній терор, зовнішній терор та експансія від тих часів є характеристиками занепаду Росії, але не її величі чи бурхливого розвитку. Багаторазові спроби реформування та модернізації держави не призвели до бажаних результатів - не в останню чергу тому, що центр колоніальної імперії не може знайти вирішення національного питання, як стосовно підкорених народів, так і суто власної російської ідентичності.

Інші колоніальні імперії, подібно до Росії, втрачали колонії, але для них втрата імперії не означала втрати своєї національної держави. Для Росії втрата імперії означає втрату ідентичності та державності.

Процес дезінтеграції імперії продовжується, і навколишній світ повинен підготуватися до найгіршого для Росії сценарію: розпаду держави і її краху. 

Читайте також: 10 економічних, політичних, соціальних та воєнних факторів, які спричинять розпад Росії 

Популярні статті