Метеозалежність, метеочутливість, кліматочутливість – це чутливість організму до змін погодних умов. Вона може проявлятися погіршенням самопочуття. Метеочутливість - це не хвороба, а реакція організму на зовнішні фактори.
Метеочутливі люди реагують на різноманітні зміни в погоді: різке похолодання чи потепління, перепади атмосферного тиску, магнітні бурі чи навіть спалахи на сонці. Зміни температури повітря та атмосферного тиску, похмура чи сонячна
погода – все це позначається на здоров'ї та емоційному стані. Хтось
легше та швидше адаптується і навіть не звертає уваги на зміни, а хтось –
навпаки.
Метеозалежність може проявлятися головним болем, слабкістю, втратою апетиту, порушеннями серцевого ритму та іншими симптомами. Найчастіше нездужання триває від одного до чотирьох днів.
Симптоми метеозалежності можуть бути суто індивідуальними. Вони залежать від наявності хронічних захворювань, віку, способу життя, емоційного стану людини та інших факторів.
Найчастіше вони скаржаться на: слабкість, швидку стомлюваність; втрату апетиту; біль у м'язах та суглобах, а також місцях, де були переломи; запаморочення; головний біль, мігрень; підвищення та зниження артеріального тиску; шум у вухах; прискорене серцебиття; задишку; перепади настрою, тривожність, агресивність чи депресію.
Під час різких змін погоди, а також магнітних бур та спалахів на сонці збільшення звернень до швидкої медичної допомоги, випадків загострення хронічних захворювань, а також кількості аварій на дорогах та інших подій.
Кліматотворні чинники займають важливу роль у здоров’ї та самопочутті людини. Чутливість до погодних змін залежить як від зовнішніх факторів, так і від індивідуальних можливостей організму. Вони можуть викликати зниження імунітету, захворювання дихальних шляхів, загострення хронічних хвороб. Для визначення впливу клімату на здоров’я виконуються розрахунки з патогенної дії погоди. Полтавщина відзначається сприятливим кліматом, більша частина року належить до оптимальної патогенної дії погоди, лише зимові місяці характеризуються гострою патогенною дією.