«Спіраль мовчання» (англ. the spiral of silence) — теорія масової комунікації, яка була запропонована німецькою дослідницею Елізабет Ноель-Нойманн, пояснює механізми висловлення та поширення громадської думки. Термін «спіраль мовчання» застосовується щодо ситуації, коли люди відчувають зростаючу потребу приховувати свої погляди, якщо останні не підтримуються більшістю. Перед тим, як висловити свою точку зору щодо певного явища або ситуації, члени аудиторії схильні несвідомо перевіряти, чи більшість поділяє їх погляди. Якщо так, то індивід отримує ще більшу мотивацію та бажання вільно висловлювати свої переконання; якщо його точка зору підтримується лише незначною меншістю, він, найімовірніше, не матиме стимулу відкрито проголошувати настільки непопулярні переконання публічно. Саме засоби масової інформації, а особливо телебачення, посилюють дію спіралі мовчання.
29.08.21
Техніка «Нога в дверях»
Техніка «Нога в дверях» — це психологічна техніка, яка показує закономірність між виконанням людиною спочатку незначного прохання, а потім вимушеним виконанням інших більш обтяжливих прохань. Використання цього феномена в практичних цілях часто називають методом «нога в дверях», інша його назва — метод поступового посилення прохань.
Техніка «нога в дверях» демонструє тенденцію, згідно з якою люди спочатку погоджуються надати комусь маленьку послугу або посильну допомогу. Однак один крок часто призводить до наступного, і людина стає втягнутою в справу, часом, абсолютно їй не потрібну. Інколи така «міні-послуга» вимагає від людини набагато більше часу, енергії, сил і навіть може суперечити її переконанням (сумління, здоровому глузду, збереженню гаманця). Цікавим тут є факт, що людина вірогідно би ніколи на це не зважилася, якщо б не виконала першого, на перший погляд, зовсім несуттєвого прохання. Особливо успішно цей феномен використовується в торгівлі, у сфері обслуговування і в управлінні.
Эффект качелей
Эффект качелей или «приближение – отдаление» или «привлечь – оттолкнуть» - техника манипуляции, которая заключается в стремительном сближении с человеком и резком, неожиданном его отдалении.
Суть метода заключается в том, что вы раскачиваете своего партнера на эмоции. Сначала вы ее привлекаете, затем отталкиваете, тем самым возбуждая в нем интерес к себе. Создается конфликт чувств и переживаний, который очень хочется разрешить.
«Качели» являются одной из основных техник и стратегий влюбления. Еще ее называют «Ближе-дальше» или «Привлечь-оттолкнуть». То есть создание контраста.
Нація
Історично сформована стійка спільність людей, що виникла на базі спільності території, економічного життя і психічного складу, який проявляється в спільності культури. Для нації як історичної спільності людей необхідно державне згуртування населення, що проживає на даній території і говорить однією мовою, при усуненні будь-яких перешкод розвитку цієї мови і закріпленню її в літературі.
Читайте також: Арійська раса
Магическая функция языка
Магическая функция языка является частным случаем призывно-побудительной функции, с той разницей, что в случае словесной магии адресат речи – это не человек, а высшие силы.
К проявлениям магической функции относятся табу, табуистические замены, а также обеты молчания в некоторых религиозных традициях; заговоры, молитвы, клятвы, в том числе божба и присяга; в некоторых религиях священные тексты, Писания, считаются внушенными, продиктованными свыше.
Общей чертой отношения к слову как к магической силе является неконвенциональная трактовка языкового знака, т. е. представление о том, что слово – это не условное обозначение некоторого предмета, а его часть, поэтому напр., произнесение ритуального имени может вызывать присутствие того, кто им назван, а ошибиться в словесном ритуале – это обидеть, прогневить или навредить высшим силам.
Все известные в истории культурные ареалы сохраняют в той или иной мере традиции религиозно-магического сознания. Поэтому магическая функция языка универсальна, хотя конкретные ее проявления в языках мира бесконечно разнообразны. Нередко элемент собственно магии уже выветрился из некоторых подобных слов и выражений (рус. спасибо < спаси Бог), в других случаях он вполне ощутим, напр., не к ночи будь помянут, не тем будь помянут, не говори под руку, не каркай – беду накличешь.
Магические формулы, имевшие конечной целью положительный результат (плодородие, здоровье), часто строились как проклятие и брань. В ряде российских традиций известно ритуальное сквернословие в свадебных и сельскохозяйственных обрядах.
К обрядовым заклинаниям восходят некоторые бранные (матерные) выражения.
14.08.21
Трибалізм
Трайбалізм, трибалізм (від англ. tribe — плем'я) — форма родоплемінної організації спільноти, яка базується на родоплемінних зв'язках. Трибалізм характерий для багатьох країн Африки, які перебувають у стані трансформації від родоплемінної організації до сучасної, капіталістичної. Також трайбалізмом позначаються явища, що є наслідком міжплемінної ворожнечі.
Популярні статті
-
Русские свиньи — пренебрежительное прозвище русских, которое предполагает их некультурное поведение и нечистоплотность, в том числе мора...
-
Барыга Mr. Petro Incognito Вальцман (намек на еврейское происхождение П. Порошенко) Верховный главноторгующий Главкондитер К...
-
Владимир Бенин Вова Оманский (Принц Оманский) Бубочка Гидрант Голобородько Гундосый Зеля Зельц